Díszpaprika, padlizsán, földicseresznye és hagymavetés
Kétféle díszpaprikát szoktunk ültetni, egy Black Pearlnek gondolt, sötétlila lombú és termésű fajtát (amiből egy cseréppel át is teleltetek, ez az előző posztban látható), és egy zöld levelűt, ami az Etna fajtára hasonlít. Mindkettőhöz fajtanév nélkül jutottunk hozzá évekkel ezelőtt. A lila paprikánkból tettem el saját termésű magot, egy barátnőm pedig egy parkban szedett néhány szem ugyanilyen paprikát egy virágágyásból, mindkét adagból vetettem egy-egy dobozba.
A díszpaprikát január végén szoktam elvetni, ez most a hónap utolsó napjára maradt. Ugyanakkor vetettem perui földicseresznyét (Physalis peruviana) saját termésű magból és Budapesti Kertimag-féle 2020-as minősítésű Kecskeméti lila padlizsánt.
Ezeket a vetődobozokat kelésig a radiátor mellett tartom. A fűtés nem megy állandóan, de az utóbbi két évben is ott keltek ezek a magok, és megfelelőnek bizonyult a hely.
Hagymát nem szoktam ilyenkor vetni, de most kedvet kaptam a korai palántaneveléshez. Egy-egy dobozba vetettem póréhagymát és lila hagymát. A póréhagyma Garafarm-féle, 2019-es minősítésű De Carentan 2 fajta, a lila hagyma Red Carmen fajta saját termésű magja. Ez utóbbi elég bizonytalan minőségű, mert a magok az ágyásból kihúzott, és a melléképület oldalának támasztott növényeken termettek, csak a hagyma tartalékai táplálták, de próba szerencse. Ha nem sikerül, nem nagy veszteség, tavasszal még mindig ültethetek dughagymát vagy vethetek helybe másik magot.
A február 10-i helyzet
A hagymák így néztek ki:
Áttűzdeltem az összes földicseresznyét és a díszpaprikák és a padlizsán egy részét.
![]() |
Folyamatban a tűzdelés |
A hagymákat átvittem a fűtetlen szobánkba, a helyükre kerültek a frissen tűzdelt palánták.
Február 25-én a salátával együtt kiköltöztettem a hagymákat az üvegházba.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése