Bemutatkozás

Erősáramú villamosmérnökként végeztem a Budapesti Műszaki Egyetemen, majd évtizedekig fémek, elsősorban erőművi acélok mechanikai és metallográfiai anyagvizsgálatával foglalkoztam.
Munka mellett néhány évig Dr. Tóth Sándornál mikrogombákat tanultam. Fő érdeklődési területem a nyálkagombák voltak, ehhez kapcsolódóan lehetőségem nyílt 3 évet eltölteni a Gödöllői Agrártudományi Egyetem Növénytani és Növényélettani Tanszékén mint nappali tagozatos PhD hallgató. Az ösztöndíj lejárta után a doktori dolgozatot munka mellett már nem volt lehetőségem befejezni, de az akkor megszerzett tudást azóta is tudom kamatoztatni és PhD hallgatóként kipróbálhattam az oktatást is, amit nagyon élveztem.
2000-ben költöztünk Gödöllőre, ekkor kezdtem kertészkedni. 

Pár szó a kertről:

Kertünk mérete 1500 m2 épületekkel (ház, melléképület, ól) és betonozott felületekkel együtt. A nagyobb fáink: 4 alma, 4 körte, egy hatalmas diófa, 2 birs, 1 fehér eper, ezek a telek elég nagy részét beárnyékolják. A kert tele van változatos ribizlibokrokkal, ezek egy része magról kelt és főleg árnyékos helyeken élnek. A ház közelében lévő napos területekre évelő dísznövényeket telepítettünk, van egy nagy sziklakertünk, a kert fennmaradó része pedig nagyrészt veteményes és gyep.  Kétoldalt a kerítés mellett őszi málna nő, az egyiket (Autumn Bliss fajta) mi ültettük, a másik, ismeretlen, nagy termetű fajta a szomszédból nőtt át. A diófa alatt egyre nagyobb területet foglal egy egyszer termő, magról kelt málna, egyébként árnyékkedvelő növények takarják ott a talajt.
A veteményes lényegében ellát minket zöldséggel, csemege kukoricán kívül megterem minden, amire szükségünk van, illetve azt eszünk, ami éppen van, és ez eléggé változatos ahhoz, hogy ne kelljen hozzá vásárolni. Jobb években a saját termésű gyümölcs is elég, de ebben a tekintetben meg kell alkudnunk egy szűkösebb kínálattal, mert a patakvölgyben fekvő, enyhén északi lejtésű, hideg kertben melegigényes fajokkal nem érdemes próbálkozni.

3 megjegyzés:

  1. Gratulálok az induló bloghoz! Izgalmas, nagyon aktuális cím!

    VálaszTörlés
  2. Nagyon érdekes a botanikába torkolló metallográfia, majd végül a gyakorló botanizálás, a kertészkedés. Előző kettő a tudomány, a megértés világa. Utóbbi megtetézi mindezt a megéléssel!

    VálaszTörlés